Koszty dostawyNasze strony

www.ekatecheza.pl

Newsletter
Jeśli chcesz dostawać informacje o produktach i nowościach.
NIEPLANOWANE – film
 
„Nieplanowane” to film, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów. Abby Johnson - główna bohaterka filmu, będzie gościć dn. 12.02.2020 (środa) w krakowskich Łagiewnikach. Dla tych, którzy nie mieli możliwości zobaczyć filmu w kinach, Wydawnictwo św. Stanisława BM organizuje dn. 08.02.2020 (sobota) o godz. 16:00 i 18:30 specjalne seanse w Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.Bilety w cenie 15 zł można zakupić:

- Wydawnictwo św. Stanisława BM, ul. Totus Tuus 32, Kraków, tel. 12 25 75 316

- Dom Duszpasterski Kraków-Łagiewniki – RECEPCJA – tel. 12 25 23 300

- Księgarnia św. Stanisława BM, ul. Wiślna 12 A, Kraków, tel. 12 62 88 183

- przed seansem w Auli św. Jana Pawła II w Łagiewnikach – w miarę dostępności miejsc.
 
Serdecznie zapraszamy,
Wydawnictwo św. Stanisława BM
 
 

Opis filmu "Nieplanowane"

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi! Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

***

Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje.

Kategoria wiekowa: 15+

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl