Polecamy


Mała ilustrowana
historia Kościoła
katolickiego w Polsce
– ks. Jan SzczepaniakCo za przewrót!
Przewodnik po spowiedzi dla młodzieży
– ks. Arturo Cattaneo o. Elia CovielloModlitewnik patriotyczny
– ks. Janusz Kościelniak

Koszty dostawy

Nasze stronywww.ekatecheza.pl

Newsletter
Jeśli chcesz dostawać informacje o produktach i nowościach.

Prosto dla dzieci. Zbiór kazań

Dostępność: duża ilość
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zbiór kazań Księdza Pogodnego.

Jakie powinno być dobre kazanie? Jak pozyskać słuchacza dla Bożej sprawy, jak wyzwolić w nim to, co najlepsze, dotrzeć do ukrytych pierwiastków dobra, jak skłonić do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej? Te pytania zadaje sobie każdy kapłan przygotowujący się do niedzielnych i świątecznych „wystąpień”. Pomocą w poradzeniu sobie z kaznodziejskimi dylematami jest ta książka – zbiór tekstów, które pomogą wygłosić naprawdę interesujące kazanie.
W tej książce wyczuwa się puls dzisiejszego świata. Ewangelicki teolog Karl Barth powiedział kiedyś, że prawdziwy kaznodzieja w jednej ręce powinien trzymać Pismo Święte, a w drugiej gazetę. To prawda, ponieważ Bóg cały czas działa w historii ludzkości i komunikuje się z nami przez rozgrywające się wokół nas wydarzenia – mówi przez wieki. Kaznodzieja ma obowiązek być uważnym obserwatorem, tak jak Autor, który śledzi rzeczywistość i wyciąga wnioski. Dlatego w tym zbiorze znalazło się mnóstwo przykładów z prasy, literatury, malarstwa, historii, muzyki czy po prostu z codziennego życia. To prawdziwa skarbnica, baza, która pozwoli kapłanowi dotrzeć do słuchacza, wzbudzić w nim właściwe emocje.
My, kapłani, czasami zapominamy o ograniczeniach ludzkiej percepcji, o tym, że warunki w kościele nie są tak komfortowe jak w teatrze czy w kinie. W świątyni często brakuje wygodnego fotela i trudno się skupić, bo na przykład jest duszno lub zimno. Ksiądz Pogodny o tym nie zapomina. Jego kazania nie nudzą. Są ciekawe, zrozumiałe i przejrzyste. On nie rozmienia się na drobne, nie mnoży dygresji, które zamazują oś narracji. W przystępny sposób dzieli się swoimi przemyśleniami i pozostawia słuchacza z wyrazistą pointą.
Ksiądz Pogodny mówi jak człowiek do ludzi. W jego kazaniach nie znajdziemy kościelnej nowomowy, wyrażeń, których nie używa się we współczesnej polszczyźnie, a z jakichś przyczyn zagościły na ambonie. Nie ma w nich słów, które murem sztucznego patosu odgradzają kaznodzieję od wiernych. Jest za to polszczyzna zrozumiała dla wszystkich – dla naukowca i dla człowieka prostego.
Z całą odpowiedzialnością polecam wszystkim tę publikację.

bp Antoni Długosz

O publikacji

Rok wydania 2017
Liczba stron 336
Format 145x205 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7422-853-4
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl