Polecamy


Co za przewrót!
Przewodnik po spowiedzi
dla młodzieży
– ks. Arturo Cattaneo o. Elia Coviello

Koszty dostawy

Nasze stronywww.ekatecheza.pl

Newsletter
Jeśli chcesz dostawać informacje o produktach i nowościach.

Skompromitować papieża Nieznane fakty i dokumenty dotyczące Jana Pawła II - Piotr Litka, Grzegorz Głuszak

  • promocja
Dostępność: nakład wyczerpany
Cena: 5,00 zł 24,90 zł 5.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Skompromitować papieża Nieznane fakty i dokumenty dotyczące Jana Pawła II - Piotr Litka, Grzegorz Głuszak

Styczeń 1983. Do Krakowa przyjeżdża kapitan Grzegorz Piotrowski - wysoki rangą funkcjonariusz Departamentu IV MSW. Ma wykonać zadanie specjalne. Prowokacja ma dotyczyć papieża i uniemożliwić Jego przyjazd do Polski w czerwcu 1983. Kapitan Piotrowski po przyjeździe do Krakowa organizuje grupę złożoną z miejscowych funkcjonariuszy, która ma dokonać tzw. "cichego wejścia" do mieszkania jednego z najbliższych krakowskich przyjaciół papieża - ks. Andrzeja Bardeckiego.

Funkcjonariusze mają podrzucić do mieszkania ks. Bardeckiego kobiece pantofle oraz podrobiony "Pamiętnik" Ireny Kinaszewskiej - osoby blisko związanej z kardynałem Karolem Wojtyłą w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Akcja się udaje. Pantofle (ukradzione Kinaszewskiej przez tajnego współpracownika SB) oraz podrobiony pamiętnik zostają podrzucone do mieszkania ks. Bardeckiego. Wieczorem, po skończonej sukcesem akcji Piotrowski i dwie funkcjonariuszki SB upijają się w jednym z krakowskich hoteli. Książka Piotra Litki i Grzegorza Głuszaka rozgrywa się w dwóch planach czasowych: współczesność (dziennikarskie śledztwo) oraz przeszłość (opowieść o ks. Bardeckim i prowokacji wymierzonej w papieża).

„Lektura tej znakomitej książki nie pozwala zasnąć sumieniu prokuratora. Zmusza do refleksji i stawiania dalszych pytań. Dzięki Panom odnoszę wrażenie, że prawda broni się sama”.
prokurator Andrzej Witkowski

 

Dane techniczne

Rok wydania 2011
Ilość stron 146
Format 145x210 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7422-381-2
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl