Aktualności

26 / 04 / 2021

11.06.2021 Akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Wszechmogący, wieczny Boże, wejrzyj na Serce najmilszego Syna swego i daj się przebłagać tym, którzy żebrzą Twojego miłosierdzia.

11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podobnie, jak uczyniono to 100 lat temu w tym samym miejscu. Aktu poświecenia dokona ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP.

W łączności z tym wydarzeniem, poświęcenie zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii tego samego dnia. Poświęcenie to, będąc odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga, którą w pełni objawia Jezus Chrystus, będzie również publicznym zadośćuczynieniem Jezusowi za nasze grzechy, jakimi przez te lata raniliśmy Jego Najświętsze Serce.

Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa jest związany z objawieniami św. Małgorzaty Marii Alacoque, wizytki z Paray-le-Monial. Chrystus ukazał zakonnicy swoje spragnione ludzkiej miłości Serce i zażądał, by Mu się poświęciła. Święta oraz jej spowiednik św. Klaudiusz la Colombière jako pierwsi ofiarowali się Bożemu Sercu, ułożyli formuły zawierzenia i tym samym zapoczątkowali osobiste poświęcenie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z biegiem czasu w Kościele zaczęto praktykować poświęcenie wspólnot, rodzin, narodów i krajów, aż wreszcie ofiarowano Sercu Zbawiciela cały rodzaj ludzki.

(źródło: Internet)

Przygotujmy się na to wydarzenie. Wydawnictwo św. Stanisława BM poleca książkę, która pomimo, iż nie jest nowością, nie straciła na wartości: „Rozważania O Najświętszym Sercu Jezusa”. Książka została opracowana na podstawie pism św. Józefa Sebastiana Pelczara – wielkiego czciciela, Najświętszego Sakramentu, Serca Jezusowego i Matki Bożej.

Rozważania o Najświętszym Sercu Jezusa >>

Zapisz się na newsletter
sklep@stanislawbm.pl
Projekt i wykonanie TBC Project