Aktualności

12 / 05 / 2021

40. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II

13 maja 2021 roku przypada 40. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II. 13 maja 1981 r. podczas audiencji generalnej na pl. św. Piotra, uzbrojony, płatny morderca Mehmet Ali Agca oddał strzały w kierunku Jana Pawła II. Papież został raniony w brzuch, w ramię, i palec. Zamachowiec celował w głowę papieża, jednak ten chwilę wcześniej schylił się, by wziąć na ręce małą dziewczynkę. Natychmiast przewieziono papieża do szpitala Gemelli, gdzie podczas kilkugodzinnej operacji lekarze walczyli o jego życie. Niepokój był ogromny, czy papież przeżyje. 17 maja, kilka dni po zamachu Jan Paweł II przed transmitowaną z kliniki modlitwą „Regina Coeli” wyznał: „Modlę się za brata, który mnie zranił. Szczerze mu wybaczyłem”.

Po kilku miesiącach, dokładnie 13 sierpnia 1981 r. Jan Paweł II opuścił szpital. Rok po zamachu papież udał się do Fatimy chcąc złożyć Matce Boskiej hołd i podziękowanie za to, że według niego ocaliła mu życie. Pocisk wyjęty podczas operacji został przekazany jako wotum, a następnie umieszczony we wnętrzu korony figury Matki Bożej Fatimskiej.

Pamiętajmy o tych wydarzeniach, o ogromnym zaufaniu Jana Pawła II jakim obdarzył Maryję, powierzył Jej swoje życie. O wybaczeniu. My również w tych niełatwych czasach kierujmy swój wzrok do Maryi, zawierzmy Jej swoje troski i radości. Wstawiajmy się do Maryi przez świętego Jana Pawła II.

Zapisz się na newsletter
sklep@stanislawbm.pl
Projekt i wykonanie TBC Project