Aktualności

06 / 09 / 2021

FLORYSTA ŁAGIEWNICKI RADZI

SPOTKANIE AUTORSKIE – Aula św. Jana Pawła II przy Bazylice w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – 18 września 2021 (sobota) o godz. 16:30. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.

Link do wydarzenia >>
Zakup książki >>

Florysta łagiewnicki radzi„Florysta łagiewnicki radzi” to album przedstawiający piękne kompozycje kwiatowe, jakie przez lata stworzył p. Michał Zdanowski – wykwalifikowany krakowski florysta. Autor był głównym pomysłodawcą dekoracji wykonanych podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, a obecnie tworzy kompozycje kwiatowe w krakowskim sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz innych kościołach archidiecezji krakowskiej. Książka „Florysta łagiewnicki radzi” to wartościowe kompendium wiedzy na temat dekorowania kościołów. Jak podkreśla autor, dekoracje wykonywane w świątyniach nie są przypadkowe, uzależnione są od okresu liturgicznego, a więc zarówno kolorystyka, jak i użyte materiały są dokładnie przemyślane. W układaniu kwiatów w kościele nie idzie tylko o zdobienie. Wykonana kompozycja kwiatowa ma pomóc głębiej i mocniej odczuć w sercu i duszy misterium liturgii. Oprócz tego kwiaty w świątyni przede wszystkim mają podkreślać sacrum: tu jest obecny Bóg – zaznacza. W niniejszej publikacji krok po kroku instruuje, jak wykonać daną kompozycję, jakich naczyń użyć, jak ustawić dekorację na ołtarzu, jak podcinać kwiaty i wiele, wiele innych, cennych i niezwykle praktycznych wskazówek.
„Florysta łagiewnicki radzi” to pozycja bardzo przydatna nie tylko dla sióstr zakonnych, które najczęściej dbają o wystrój kościoła, ale również dla wielu osób świeckich, szczególnie dla pracowników kwiaciarni, którzy coraz częściej wykonują okolicznościowe dekoracje w świątyniach, np. z okazji ślubu czy I Komunii św. Album zawiera bogaty zbiór fotografii, które można nie tylko podziwiać, ale również wykorzystać w pracy florysty, wzorując się na nietuzinkowych kompozycjach doświadczonego specjalisty.

Zapisz się na newsletter
sklep@stanislawbm.pl
Projekt i wykonanie TBC Project