Aktualności

02 / 03 / 2021

Niezwykły duet – Recenzja „Eucharystii na dwa głosy” ks. Wojciecha Węgrzyniaka i ks. Krzysztofa Porosło (Marcin Walkowicz)

„Eucharystia na dwa głosy” to swoisty przewodnik po etapach Mszy świętej. Szkoda tylko, że nie dano autorom więcej kart do spisania, czuć bowiem że obaj księża – Wojciech Węgrzyniak i Krzysztof Porosło – mają znacznie więcej do zarysowania.

Jakiś czas temu wpadł w moje ręce pewien animowany film. Kupując książkę o tematyce religijnej, otrzymałem go w prezencie. Taki zwyczajny – niezwyczajny gift. Film traktował o Eucharystii. Cała gama pięknych i wymownych obrazów, których wagi i niezwykłości – w kontekście przeżywania Eucharystii – nie byłem dotąd świadomy. „Największy z cudów” zdaję się być wart obejrzenia. Zgłębiając lekturę książki „Eucharystia na dwa głosy” wspomniałem w myślach o tym filmie, bo w pewnym sensie jest coś, co łączy oba te wydawnictwa. Finalnie jednak wspomniana książka jest tym, co polecam priorytetowo.

Niezwykły Duet
Ten wyśmienity duet, to nierozerwalne połączenie teologii z biblijnym przekazem, tych dwóch rekolekcjonistów podejmujących się rozłożenia Eucharystii na części pierwsze, daje czytelnikowi możliwość odpowiedzi na bardzo ważne pytanie: na ile jest on świadom cudu, jakim jest Eucharystia? Nie wiem, ile dotąd niedziel przeżyłem w swoim życiu, jedno jednak wiem na pewno. Otóż, po przeczytaniu recenzowanej przeze mnie książki, odkryłem swój poziom wiedzy na temat znaczenia każdego z elementów Mszy Świętej. Właściwie dotarło do mnie, że nie posiadałem dotąd żadnej wiedzy na ten temat. Pisząc „wiedza” mam także na myśli świadomość przeżywania Eucharystii w pełni, a właściwie całkowity brak tej świadomości. Okazuje się bowiem, że dotąd jedynie chadzałem na Mszę świętą, podczas gdy od teraz postaram się zacząć uczestniczyć we Mszy świętej. Uwierzcie proszę, różnica między chadzaniem a świadomym przeżywaniem, ma tu niewyobrażalnie duże znaczenie.

„Eucharystia na dwa głosy” to swoisty przewodnik po etapach Mszy świętej. Szkoda tylko, że nie dano autorom więcej kart do spisania, czuć bowiem że obaj księża – Wojciech Węgrzyniak i Krzysztof Porosło – mają znacznie więcej do zarysowania. Biorę jednak poprawkę na to, że zanim powstała książka, to całość przekazu obu kapłanów była realizowana w formie rekolekcji internetowych, a rekolekcje mają to do siebie, że kiedyś się muszą skończyć…
czytaj więcej na liturgia.pl>>
kup teraz>>

Zapisz się na newsletter
sklep@stanislawbm.pl
Projekt i wykonanie TBC Project