Aktualności

19 / 10 / 2020

„Oto ja, poślij mnie” – hasłem tygodnia misyjnego

„Oto ja, poślij mnie” – pod tym hasłem obchodzony jest w tym roku tydzień misyjny.

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października. Tegoroczne orędzie papieża Franciszka na Dzień Misyjny:
W tym roku, naznaczonym cierpieniami i wyzwaniami spowodowanymi przez pandemię Covid 19, to misyjne pielgrzymowanie całego Kościoła trwa nadal w świetle słowa, które znajdujemy w opisie powołania proroka Izajasza: „ Oto ja, poślij mnie!” (Iż 6,8). Jest to nieustannie nowa odpowiedź na pytanie Pana: „Kogo mam posłać?” (tamże). To powołanie pochodzi z serca Boga, z Jego miłosierdzia, które rzuca wyzwanie zarówno Kościołowi, jak i ludzkości w obecnym kryzysie światowym.

Praca na misjach to nie tylko głoszenie Słowa Bożego wśród danej społeczności, to pomoc i wsparcie dla tych ludzi, budowa szkół, tworzenie szpitali, często dożywianie szczególnie dzieci, pomoc w codziennym życiu. Osoby, które zgłaszają chęć wyjazdu na misje przechodzą okres przygotowawczy, przede wszystkich muszą opanować język. Wydawnictwo w ofercie posiada książkę do nauki języka angielskiego, która może być przydatna szczególnie dla studentów kierunków teologicznych, religioznawczych, kleryków wyższych seminariów duchownych, diecezjalnych i zakonnych, dal sióstr, braci, i ojców zakonnych, dla osób wyjeżdżających za granicę oraz uczestniczących w życiu religijnym online.
W tygodniu misyjnym książka English for religious practice w promocyjnej cenie – 63 zł.

Zapisz się na newsletter
sklep@stanislawbm.pl
Projekt i wykonanie TBC Project