Aktualności

06 / 04 / 2021

Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła. (miłosierdzie.pl)

W tym roku Święto Miłosierdzia wypada 11 kwietnia. I chociaż znów będziemy świętować w reżimie sanitarnym to postarajmy się przeżyć ten dzień wyjątkowo. Poświęćmy swój czas Jezusowi Miłosiernemu. Święto Miłosierdzia to nie tylko dzień oddania czci Jezusowi, ale przede wszystkim dzień łaski dla wszystkich ludzi, zwłaszcza dla grzeszników. Jezus nikogo nie zostawia samego. Dlatego zaufajmy Bożemu Miłosierdziu, czuwajmy, odmawiajmy koronkę. Wydawnictwo św. Stanisława BM poleca na ten dzień kilka książek, które można nabyć dla siebie lub jako upominek dla bliskiej osoby.

Święto Miłosierdzia>>

Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu
Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki
i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas
i całego świata!

Zapisz się na newsletter
sklep@stanislawbm.pl
Projekt i wykonanie TBC Project