Aktualności

17 / 03 / 2021

Święty Józef patron na współczesne czasy

Wydawnictwo św. Stanisława BM w swojej ofercie posiada książkę „Święty Józef współcześnie”. Książka ta przedstawia św. Józefa oczami współczesnego człowieka.  Najczęstsze wyobrażenie o tym świętym jakie utarło się w naszej wyobraźni to staruszek, z brodą, poczciwy, dobry, pracowity cieśla. Ks. Jakub Ziemski w swojej książce zwraca uwagę na inne ważne cechy św. Józefa w odniesieniu do świata, który nas otacza. Św. Józef zaopiekował się kobietą w ciąży, która miała urodzić nie jego dziecko! Ryzykował swoją reputacją! Ciężko pracował, by móc wychować Jezusa, poświęcał mu swój czas. Wielu mężczyzn może odnaleźć w Józefie cechy, które godne są naśladowania.

Książkę ks. Ziemskiego szczególnie polecamy ludziom młodym licząc, że po jej lekturze na nowo zbliżą się do św. Józefa, zobaczą, że jest to patron na współczesne czasy, że warto z nim iść przez życie!

Nie zapominajmy, że św. Józef jest również patronem dobrej, spokojnej śmierci. Podczas pandemii temat śmierci stał się nam bliższy. Może więc warto modlić się do św. Józefa? Być z nim w kontakcie? Pomyślmy o tym, szczególnie 19.03 w jego święto.

Święty Józef współcześnie

Zapisz się na newsletter
sklep@stanislawbm.pl
Projekt i wykonanie TBC Project