Aktualności

01 / 07 / 2021

Wakacje z Bogiem – propozycja rozważań rekolekcyjnych

Rozpoczęły się wakacje, dla wielu z nas czas urlopów, spokojnych wieczorów, ciszy. Odetchniemy od codzienności, pędu, obowiązków. Wydawnictwo św. Stanisława BM proponuje wykorzystać ten nieco „luźniejszy” czas na spotkania z Bogiem odprawiając indywidulane rekolekcje. Nie musimy przeorganizowywać życia, żeby wziąć udział w tych rekolekcjach, jeśli tylko chcemy pogłębić swoją relację z Bogiem, zacząć ją na nowo, w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu – oto kilka propozycji:

Eucharystia na dwa gÅ‚osy„Eucharystia na dwa głosy” ks. Krzysztof Porosło i ks. Wojciech Węgrzyniak
Dwóch kapłanów, dwa głosy, jeden temat – Eucharystia. Uczestnictwo w tym niezwykłym misterium to nie tylko suche gesty i symbole. To niesamowita siła i moc, dzięki której możemy czerpać łaski i owoce z niej płynące. Czy rozumiemy te gesty? Czy wiemy, co naprawdę dzieje się podczas Mszy św.? Czy znamy znaczenie symboli? Tę tematykę w swoich rozważaniach rekolekcyjnych poruszyli dwaj księża ks. Krzysztof Porosło i ks. Wojciech Węgrzyniak. Proponują oni również czytelnikowi zadania do wykonania, dzięki którym będzie mógł rozpocząć pracę nad sobą.

 

„Panie, naucz nas modlić się Ojcze nasz” – ks. Edward StaniekPanie, naucz nas modlić się Ojcze nasz
Kolejna publikacja cenionego Autora to zapis rekolekcji wygłoszonych dla sióstr. Jednak jak sam Autor podkreślił – nie są one tylko dla sióstr. Ksiądz Staniek dzieli się swoimi refleksjami na kanwie modlitwy Ojcze nasz, uwzględniając jej znaczenie w życiu wspólnotowym, społecznym. Cennym uzupełnieniem każdego rozdziału jest komentarz odnoszący się do bieżącej sytuacji, aktualnych wydarzeń.


„Bylebym pozyskał Chrystusa” – ks. Kazimierz SkwierawskiBylebym pozyskał Chrystusa. Rekolekcje

Rekolekcje inspirowane osobą brata Alberta.

 

 

Kapłani Starego Przymierza. Rekolekcje kapłańskie„Kapłani Starego Przymierza” – ks. Marcin Cholewa ks. Marek Gilski ks. Paweł Gawron
Kapłani Starego Przymierza otwierają serię książek, które zgodnie z intencją ich autorów mogą być pomocne zarówno w głoszeniu, jak i w indywidualnym przeżywaniu rekolekcji kapłańskich. Publikacja zawiera dziesięć konferencji ukazujących różne aspekty kapłańskiej posługi. Opierając się na biografii wybranych kapłanów starotestamentowych, na końcu każdego rozdziału sformułowano trzy wnioski praktyczne dla życia kapłanów dziś. Pozycję wieńczy droga krzyżowa zatytułowana: Kapłan – sługa Boga.

 

Zapisz się na newsletter
sklep@stanislawbm.pl
Projekt i wykonanie TBC Project